2020 jest dziki, ale kto jest zwycięzcą tego szaleństwa? Wskazówka, To nie jest Bitcoin

Akcje techniczne dają kryptończykom ucieczkę po swoje pieniądze. Kapitalizacja rynku Apple i Amazon osiągnęła 1,5 biliona dolarów podczas tego szaleństwa, które mogą być prowadzone przez handlowców Robinhood.

Home Finance Trading & Investing
Facebook Twitter Telegram ReddIt Linkedin Email

Amerykańska giełda zgromadziła się na początku tygodnia, Bitcoin Code pomimo wzrostu liczby zachorowań na koronaawirusy w kilkudziesięciu stanach, w których niektórzy eksperci obawiają się, że może to zmusić urzędników do opóźnienia planów ponownego otwarcia w całym kraju.

Liczba zachorowań na koronaawirusy w USA przekroczyła 3 miliony, a liczba zgonów przekroczyła 132 993. „To potencjalnie stawia USA na zupełnie innej ścieżce wznowienia działalności niż większość krajów zachodnich i duża część Azji“, ostrzegł Mike Pyle, główny strateg inwestycyjny na świecie.

Kristina Hooper, główny strateg rynku globalnego Invesco, mówi w międzyczasie, że „wyraźnie potrzeba więcej bodźców fiskalnych, ponieważ tak wiele z już wprowadzonych bodźców ma charakter tymczasowy“.

Już teraz ciężki technicznie Kompozyt Nasdaq wzrósł do rekordowego poziomu po nagraniu 2,2% zysków w poniedziałek, co jest najlepszym jednodniowym wzrostem od połowy maja.

Dow również skończył 1,8% wyżej, a S&P 500 wspiął się na 1,6%, aby mieć swoją najdłuższą zwycięską passę od grudnia, pięć dni z rzędu.

Zyski te były napędzane przez chiński rynek, który miał swój najlepszy dzień w ciągu pięciu lat po tym, jak chińskie media państwowe reklamowały się o rosnącej giełdzie.

Dając Crypto ucieczkę za swoje pieniądze
Amazon, Netflix, Apple, Microsoft, Facebook i Tesla, wszystkie prowadziły rynek wyżej.

Amazon wspiął się powyżej 3.000 dolarów za akcję po raz pierwszy ma swoją wycenę sięgającą 1,5 bln dolarów.

Największa amerykańska firma pod względem kapitalizacji rynkowej na poziomie 1,57 bln dolarów, Apple osiągnęło 24% wzrostu na dzień dzisiejszy i skoczyło do poziomu ATH wczoraj i wyprzedza firmę Microsoft. Firma zwiększyła swoje plany produkcji iPhone’ów na kwartały kończące się we wrześniu i grudniu o 1 milion do 2 milionów urządzeń każdy.

Spółka zwiększyła również zamówienia na iPhone’a na kwartał marca 2021 roku o 5 do 10 milionów sztuk.

To, co daje kryptoński run na pieniądze, to Tesla, po raz kolejny. W październiku, Tesla Inc wartość rynkowa przewyższyła General Motors i teraz dodał łączną wartość GM, Ford Motor Co, i Fiat Chrysler.

„Zdecydowanie istnieje znaczący składnik detaliczny, który napędza akcje wyższe“, powiedział analityk Wedbush Securities Daniel Ives, odnosząc się do inwestorów indywidualnych handlujących na takich platformach jak Robinhood.

Nawet złoto miało swoją piątą pozytywną sesję w sześciu i jest obecnie na 1.793 dolarów, w przeciwieństwie do Bitcoin, który siedzi bezczynnie pod 9.300 dolarów. Ale rynek kryptograficzny nie widział niektórych zwycięzców.

W poniedziałkowym szaleństwie, to właśnie Chainlink, którego wyrocznia dominuje nad kanałami danych DeFi, zrobił nowy, wszechobecny haj za 5,38$.

Temu nowemu szczytowi towarzyszył wszechczasowy haj w codziennych aktywnych adresach na poziomie 8 310, a także zaledwie kilka dni wstecz.